Czeka Cię rozwód? Zatrudnij prawnika!

Decyzja o rozwiązaniu małżeństwa nigdy nie jest łatwa, szczególnie jeśli przeżyliśmy z małżonkiem wiele lat, mamy wspólny majątek i dzieci. Niestety, rozwód często wiąże się z poważną batalią w sądzie, szczególnie jeśli tylko jeden z małżonków pragnie rozstania. Jednak bez względu na to, czy rozstanie ma być tylko czystą formalnością, czy może poważnym przedsięwzięciem powinniśmy zatrudnić specjalistę, który nas przez nie przeprowadzi.

Pomoc prawna zawsze się opłaca

Coraz więcej par decyduje się na rozwiązanie małżeństwa, Polacy nie są już tak bardzo przywiązani do tradycji, dlatego zamiast tkwić w toksycznym związku wolą go zakończyć. Rozwody Poznań czy innym, większym mieście zdarzają się częściej niż na wsiach, łatwiej tam też o znalezienie odpowiedniego specjalisty. Wiele osób nadal planuje samodzielnie zająć się własną sprawą rozwodową, jednak takie rozwiązanie nie jest dobre, nawet rozstanie w zgodzie może przebiec nie po naszej myśli, a bez odpowiedniego reprezentanta sędzia niekoniecznie rozpatrzy sprawę po naszej myśli. W toku sprawy może się bowiem okazać, że nasz małżonek zmienił decyzję w sprawie określenia opieki nad dziećmi czy podziału majątku i sam wynajął adwokata do reprezentacji. Prawnik specjalizujący się w rozwodach już na początku współpracy i otrzymaniu wszystkich danych określi, jak może się dla nas zakończyć postępowanie rozwodowe. Poradzi też jakie kroki należy podjąć, aby wypaść dobrze w oczach sędziego rozpatrującego sprawę, będzie nas również reprezentował przed małżonkiem lub jego prawnikiem, dzięki czemu oszczędzimy sobie mnóstwo stresu

Trudny rozwód a pomoc prawna

Niekiedy do rozwodu dochodzi z naszej winy, dopuściliśmy się zdrady małżeńskiej i nasz małżonek posiada na to niezbite dowody. W takiej sytuacji, zgodnie z polskim prawem, to my jesteśmy winni rozbicia małżeństwa. Jest to szczególnie kłopotliwe w momencie, kiedy mieliśmy podpisaną intercyzę, w której często umieszcza się informacje na temat konsekwencji zdrady dla każdego z małżonków. Ciężki rozwód czeka nas też w przypadku, kiedy zarówno my, jak i nasz współmałżonek pragnie pełnej opieki nad dziećmi. Sędzia w tej sytuacji myśli tylko o dobru dziecka, dlatego jeśli małżonek udowodni, że w trakcie ślubu to na nim spoczywał ciężar opieki, raczej nie mamy szans na to, że dziecko zamieszka z nami. Jednak dobry prawnik z pewnością wywalczy dla nas korzystne warunki.